HP ELITEBOOK 840 G2 Product information, Technical Details and Specifications
| Standing screen display size | 14 Inches |
| Processor | Core i5 |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Memory Speed | 2.0 GHz |
| Hard Drive | 500GB HDD |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics 5500 |
| Card Description | Dedicated |
| Wireless Type | 802.11abg |



