| Standing screen display size | 15.6 Inches |
|---|---|
| Screen Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Max Screen Resolution | 1920×1080 Pixels |
| Processor | 1.6 GHz core_i5 |
| RAM | 8 GB DDR4 |
| Memory Speed | 1.6 GHz |
| Hard Drive | SSD |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 620 |
| Chipset Brand | Intel |
| Card Description | Integrated |
| Wireless Type | 802.11g |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Brand | Dell |
|---|---|
| Series | Dell Latitude |
| Item model number | W0JKY |
| Hardware Platform | Unknown |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Item Weight | 4.4 pounds |
| Product Dimensions | 14.9 x 10.1 x 0.8 inches |
| Item Dimensions LxWxH | 14.9 x 10.1 x 0.8 inches |
| Processor Brand | Intel |
| Number of Processors | 1 |
| Computer Memory Type | Unknown |
| Flash Memory Size | 256 |
| Hard Drive Interface | Unknown |
| Power Source | Corded Electric |
| Voltage | 19.5 Volts |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |


