Dell Latitude 3390 Summary
Dell Latitude 3390 is a Windows 10 laptop with a 13.30-inch display that has a resolution of 1366×768 pixels. It is powered by a Core i5 processor and it comes with 8GB of RAM. The Dell Latitude 3390 packs 128GB of SSD storage.
Connectivity options include Wi-Fi 802.11 ac, Bluetooth.
Dell Latitude 3390 Full Specifications
General
| Brand | Dell |
| Model | Latitude 3390 |
| Price in Kenya | 27999 |
| Model Number | 3390 |
| Series | Latitude |
| Dimensions (mm) | 295.00 x 47.20 x 8.10 |
| Weight (kg) | 1.62 |
| Colours | Black |
| Operating system | Windows 10 |
Display
| Size | 13.30-inch |
| Resolution | 1366×768 pixels |
Processor
| Processor | Intel Core i5 8250U |
| Base Clock Speed | 3.4 GHz |
Memory
| RAM | 8GB |
Storage
| Hard disk | No |
| SSD | 128GB |
Connectivity
| Wi-Fi standards supported | 802.11 ac |
| Bluetooth version | 4.1 |
Inputs
| Finger Print Sensor | No |

